Hry,návody, a mnoho dalších vecí.

Novinky

Sony netbook - čítajte ďalej...

Sony predstavil na CES 2009 našlapaný netbook, ktorý očaril nejedného diváka. Tak pozrime sa, čo je zač...

by Empowered
Nový netbook Sony VGN-P530 s miniatúrnym telom s rozmermi 24,4 x 1,9 x 11,2 cm a hmotnosťou 680g schováte pohodlne aj do vrecka od nohavíc. O výkon sa stará úsporný procesor Intel Atom, spolu s dostatočnou kapacitou pamäte 2GB v netbooku bez problémov pôjde Windows Vista, ale počíta sa aj s Windows 7. Netbook disponuje širokým výberom HDD, alebo pamäťovými kartami SSD. Základna verzia s 16GB SSD diskom alebo 60GB HDD sa bude v USA predávať za 900 dolárov. Najvyššia verzia so 120GB HDD bude stáť okolo 1500 dolárov.

Medzi kvalitnú a nepostriadateľnú výbavu patrí WiFi, bluetooth, GPS senzor, vďaka ktorému v spolupráci s patričným softvérom môže sa stať z vašeho netbooku aj navigačný systém na cestách. O pripojenie k internetu sa stará vstavaný 3G modem, ktorý je bohužiaľ dostupný iba pre obyvateľov USA...zatiaľ. Filmy v rozlíšení 1600 x 768 pixelov, budete môcť pozerať na LCD displeji XBRITE-ECO s LED podsvietením. V rámčeku okolo displeja je zabudovaná web kamera a mikrofón, takže k video hovorom nič iné nepotrebujete. Ak by ste hľadali na novom Vaiu touchpad, nenájdete. Medzi klávesami G,H,B bol vsadený integrovaný tzv. trackpoint. Celý klávesový priestor je osadený 82 klávesami, a aj napriek malým tlačítkam o rozmeroch 1,6 x 1,6 centimetrov, sa dá  na netbooku v podstate ľahko a dobre písať.
Netbook napája Li-lon akumulátor, kapacitu výrobca neudáva a neoficiálne sa vraví o štvorhodinovej výdrži pri bežnej práci. Súčasťou novej rady je aj množstvo doplnkov, ako sú púzdra, možnosť rozšírenia batérie až na 8 hodín atď.Žádné komentáře
 

Start 4.9 2008| Optimalizované pre Operu a Mozzila Firefox a 24 palcou up.