Hry,návody, a mnoho dalších vecí.

Príbeh

Tu sme pre vás pripravili kompletný dej GTA: San Andreas. Pokiaľ nechcete prísť o napínavé momenty v hre, tento text nečítajte. Poslúži vám hlavne v prípade, že ste hru dohrali a v hlave máte ešte väčší bordel, než pred klepnutím na New Game :-).
 
A) Úvod (Anh Hai Le)

Hra sa, narozdiel od Vice City, presunula do inej roviny. K dispozícii máme celý štát, v ktorom budeme pôsobiť. Časovo sa posunieme do roku 1992, kedy sa vracia do mesta Los Santos černošský uličník Carl Johnson. Po ceste z letiska je zastavený skorumpovanými policajtmi, ktorí ho zrovna nemajú v láske, oberú ho o prachy a vyhodia ho za jazdy z auta. Jediným dopravným prostriedkom, ktoré má k dispozícii, teda bicykel, dôjde do svojho rodného domu. Zisťuje, že jeho matka bola zavraždená, členovia rodiny mŕtvy a celý gang sa rozpadá a čakajú kým ich konkurencia dokoná. Vrcholom všetkého je, že tí istý skorumpovaní policajti, ktorí ho uvítali, ho obvinia z vraždy. Carl je však húževnatý chlapík, rozhodne sa vziať osud do svojich rúk, chce získať rešpekt, priateľov, zjednotiť rodinu, očistiť svoje meno a nakoniec ovládnuť celé San Andreas.

B) Príbeh - pokračovanie (Michal Deus)

1. Los Santos

Doma na vás s brokovnicou v ruke čaká starý známy dobrý kamarát Big Smoke. Najskôr vás chcel zabiť, ale potom vás spoznal a zaviezol na cintorín, kde je pochovaná vaša matka. Tam nachádzate zbytok priateľov a rodinu, resp. to, čo z nej zostalo. Spolu s Ryderom, čo je tiež váš kamarát, sa vydávate na prechádzku mestom a nachádzate holiča Old Reece, ktorý sa dobre poznal ako s vami, tak aj s vašou matkou. Skúsite si tiež vykradnúť obchod, ale zistíte, že peniaze bude lepšie zarobiť radšej inak.

Druhý deň sa stretáte s vašim bratom Sweetom a vydáte sa na nepriateľské územie patriace gangu Ballas. Presprejujete pár nápisov, zabijete niekoľko gangstrov a v neposlednej rade vymlátite sídlo drogového baróna. Nakoniec aj pomôžete svojmu bratovi v prestrelke, ale to sa v rodine robí, že si pomáhate alebo nie?

Odišli ste do garáže, kde na vás čaká zvláštne auto s hydraulikou. Pozrieme sa na poriadnu párty, ktorú vyhrajete tým, že budete autom hopsať podľa hudby. Po vyhraní vsádzky sa stretáte s kamarátom Caesarom. Ten vás zasvätí do terajších problémov Los Santos a vy mu dokážete, že ste stále dobrý vodič, pretože vyhráte menší ilegálny závod.

Po tom, čo sa vrátite domov, tak vás kontaktuje Ryder, ktorý je celý posadnutý nejakými blbosťami a chce od vás, aby ste spolu s ním vylúpili vojenský sklad. Najskôr ale vykradnete vilu jedného vojaka, kde je veľa munície  a iného náradia, potom prepadnete vlak s ďalšími kravinami a nakoniec navštívite aj zmienený sklad. Všetko je teda pripravené, ale na čo? To nikto zatiaľ nevie, len Ryder.

Posledný kamarát, pre ktorého ste nič nerobili je Big Smoke. Požiada vás, aby ste z kriminálu vyzdvihli Jeffryho. Ten je naštvaný na jedného chlapíka, ktorý ho zradil, tak teraz vy prasknite jeho, ale guľkou do hlavy. Uff, to bol deň, ale Smoke vám nedá pokoj a chce si vyriadiť účty s jedným drogovým bossom. Bohužiaľ vám utečie, tak ho zase musíte chytiť vy, pretože Smoke pri jeho nadváhe než by sa za ním dokotúľal... . Posledná úloha je prostá, postrieľať pár týpkov na vlaku a zabijete aj pár mafiánov v hoteli. Tak končí ďalší dlhý deň.

Teraz vás požiada o pomoc Jeffry, ktorý si začal hovoriť OG Loc, pretože chce byť rappová hviezda - šialenec. Zatiaľ pracuje ako upratovač a vytiera záchody v rýchlom občerstvení, tak to som zvedavý, kam to dotiahne. Avšak nemá prachy a bez nich si môže rappovať tak doma v kúpelni. Pozriete sa teda na plážovú párty, ukradnete dodávku s hi-fi vežou a bedňami, odstránite rappovú konkurenciu a ukradnete pár textov známemu rapperovi Mad Doggovi.
Jeffry medzitým povýšia. Už nemusí vytierať záchody, ale vynáša smradľavé koše. Pozve vás na párty, kde vás prepadne gang Ballas. Vyzerá to, že vojna začala, už teda asi vieme, na čo potreboval Ryder zbrane.

Ďalší zadávatelia úloh sú skorumpovaní policajti, ktorých ste stretli na začiatku. Veľmi sa vám pre nich nechce pracovať, ale neochota môže znamenať návrat za mreže a tam už naozaj znovu nechcete. Vypálite teda sídlo gangu, ktorý robí problémy, ale vnútri zostane jedna dievka. Od teraz je vašou priateľkou, no, aspoň niečo. Druhá misia je trochu náročnejšia, ale nič, čo by CJ nezvládol. Postrieľate pár Ballasov a mafiánov, ako inak.

Vojna gangov je v plnom prúde a Sweet sa chce za prepadnutie vašej párty odmeniť pár gramami olova. Urobíte malý útok, ale zasiahnete samotné centrum gangu Ballas - Glen Park. Potrebujete je ale viac oslabiť. Na to je najlepšie eliminovať vodcu alebo niekoho s veľmi vysokým postavením. Dozviete sa, že jeden takýto člen bude na cintoríne. Preto s bratom a pár chlapcami neváhate a idete ho zabiť.

Vyzerá to, že je vojna je pri konci a v meste je mier. Idete oslavovať do hotela, ale oslavu prerušia jednotky SWAT. Idete späť oslobodiť brata a s chlapcami utekáte polícii, ktorú nakoniec len tak tak strasiete. To bolo o vlások. Sweet si myslí, že vás udali Ballas, preto ich chce pár postrieľať. Vám zavolá Caesar, že má dôležitú vec a že musíte ihneď prísť. Vidíte, ako Ryder, Smoke, skorumpovaný strážnik Tempenny a Ballasovia spolupracujú. Dôjde vám, že je brat v nebezpečí a idete mu pomôcť. Je postrelený a vás chytí polícia. Tempenny vás zavezie na vidiek, kde chce, aby ste urobili pár úloh.

2. Vidiek

Nejaký chlapík sa protiví polícii, tak ho odstránite. Je strážený pár agentmi, ale čo. Po chvíli vám zavolá Caesar, že jeho sesternica potrebuje partnera na nejakú akciu. Pomôžete jej vykradnúť pár podnikov, ale vždy sa niečo zvrtne. Zamiluje sa do vás, že by ďalšia priateľka? Nie nie, táto je iná a nevypočítateľná, však sami uvidíte.

S jedného holandského hippíka - Trutha, ktorému pomôžete ukradnúť späť jeho kombajn, ktorý mu ukradli iní farmári. Ďalšou novinkou bude, že Caesar, ktorý chodí s vašou sestrou, a to váš brat nemôže prehrýzť a stále sa kvôli tomu háda, privedie Wu Zi Mua, orientálneho gentlemana z Číny. Pôjdete pár zavodov, Catalina - Caesarova sesternica - vás opustí a odíde s iným do Liberty City. Vy si z toho nič nerobíte a pomôžete Truthovi podpáliť pole s marihuanou a odídete do San Fierra.

3. San Fierro

V San Fierru si otvoríme autoservis, nájdeme pár mechanikov a rozbehneme to. Urobíme si tiež vodičák, kúpime autosalón a vykradneme jednu predajňu áut. Zabavíme pár luxusných vozov a predáme. To sa to pane zarába a nie, ako chcel Ryder vykrádať pizzérie. Hm, kde je tomu koniec. Je mi to jedno, čo je s ním, aj tak nás zradil. Príde vaša sestra s Caesarom a pomôžu vám v garáži.

S Ceasarom vyfotografujete pár zloduchov a Woozzi (Wu Zi Mu) vám povie, čo sú zač. Pre jedného z nich - Jizzyho budete plniť misie, ale nakoniec ho zabijete. T-Bone Mendez je ďalší z chuligánov na fotke. Pomôžete mu zachrániť agenta Torrena, pre ktorého v záujmu vlády budete pracovať. Ani strážnik Tempenny vám nedá pokoj a pošle vás do Los Santos odstrániť jedného nepotrebného človeka a jeho informátora.

Teraz začína pravá mela. Dôjdete na mólo, kde s Caesarom zabijete pár nepriateľov, pričom vám pomôžu Woozziho chlapci. Zabijete Mendeza a aj Rydera, ktorý sa objaví. A máš to spočítané ty šmejd. Posledný cieľ bol Torreno, ktorého zostrelíte vo vrtuľníku. Od zradcov teda máme pokoj, kúpite si predajňu hračiek a splníte ďalšie misie.

Všetko je hotové, preto teraz na oplátku pomôžeme Woozzimu. Ten má pre vás pár úloh, ktoré smerujú k odstráneniu vietnamského gangu, ktorý sa pletie do miestnych obchodov. Spoznáte ďalšieho Číňana - Ran Fa Liho, ktorému pomôžete dostať sa z mesta a získate si tak rešpekt celej čínskej mafie.

Ohlási sa vám anonymný telefonát, ktorý vás pozve do vily na púšti.

4. Púšť

Objavíte vilu, v ktorej dostanete nejakú úlohu s Monster truckem, ktorý samozrejme splníte. S Caesarom prepadnete nákladiak a splníte aj ďalšie misie. Naraz zistíte, že pracujete opäť pre agenta Torrena, ktorého ste chceli zabiť. On vám však odpustil, pretože ste mu teraz pomohli získať dôležité materiály. Spoločne kúpite letisko, ktoré je od teraz vašim novým domovom.

Urobíte si pilotný preukaz, splníte s Torrenom pár misií a vkročíte aj do oblasti 51, kde sa robia rôzne výskumy. Kontaktuje vás Woozzi, ktorý vás teraz berie ako obchodného partnera a dobrého priateľa a pozve vás do novo otvoreného kasína v Las Venturas.

5. Las Venturas

V kasíne urobíte opäť nejaké misie, ale objaví sa konkurenčný podnik - Caligulovo kasíno, ktoré bude chcieť nejako zlikvidovať , najlepšie ho vykradnúť. Vydáte sa tam a stretnete Kena Rosenberga, Kenta Paula a Maccera. V Las Venturas sa naraz objaví ďalší problém - mafia dona Leoneho z Liberty City. Neostáva nič iné, než pre nich urobiť pár misií, aby mal Woozzi čas na prípravu akcie. Aj vy priložíte ruku k dielu a obstaráte potrebné vybavenie pre prepad.

Don Leone odišiel z Las Venturas a to je vaša chvíľa pre vykradnutie kasína. Išlo to hladko a ani to nebolelo. Veľa peňazí je vašich a tie sa vždy hodia. Kontaktuje vás policajt Tempenny, ale už ho máte dosť, preto zabijete dvoch z jeho kolegov. Woozziho chlapci vám pomôžu pri invázií do Los Santos tým, že spolu s vami vystrieľajú jednu vilu.

6. Los Santos

A ste späť v Los Santos. Máte nový domov na kopci, odkiaľ budete vykonávať útoky do nepriateľských teritórií. Mesto patrí Ballasom a novému gangu Los Vagos. Váš bývalý gang je takmer zničený a váš brat vo väzení. Objaví sa však Torreno, ktorý od vás niečo chce. Splníte ďalšiu misiu pre vládu a on za odmenu zariadi prepustenie vášho brata. Vraciate sa domov a dávate dohromady gang.

Objavuje sa opäť Tempenny, ktorý rozpútava v meste chaos. Všetko horí, ľudia kradnú, rabujú a zabíjajú. Policajti strieľajú po každom, koho vidia a armáda blokuje výjazdy v meste, aby sa vojna nepreniesla inam. Oslobodíte svoje ulice a s Caesarom a jeho gangom dobyjete späť jeho územie. Začne zaberanie ďalších území a váš gang sa opäť stavia na nohy.

Prišla chvíľa zúčtovania so všetkými zradcami a ľuďmi, ktorí vám robili problémy alebo vás chceli odstrániť. Prepadnete jednu párty, kde zabijete veľa gangstrov a aj Big Smoka. Nakoniec v automobilovej naháňačke nájde smrť aj policajt Tempenny.

Tak končí San Andreas, rodina sa zistila, všade je kľud a vy môžete žiť ďalej svojim životom.

 

Start 4.9 2008| Optimalizované pre Operu a Mozzila Firefox a 24 palcou up.